SMS DASHURIE LOVE SMS

Sms dashurie Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: Skenderaj - Postuar me: April 1, 2010 4:38 pm
Email

Gentiana

Nje zog te vogel zuri nji djal
Ai po qante dhe i thot ca fjal
Nuk te vjen keq qe jam i mitur
Si ti i vogel dhe i pa rritur
Fjalet e zogut djali i degjoj
Qau e puthi pastaj e leshoj

Qyteti: Skenderaj - Postuar me: April 1, 2010 4:37 pm
Email

Gentiana

Ndjeva ngrohtesin e dores tende plot dashuri,
Ndjeva hapat e tua dhe mu shfaqe ti,
Ndjeva buzen tende plot embelsi dhe te pash ne sy sikur isha femij,
Po lundroj ne mallin qe kam per ty,po lundroj ne lotet qe derdhin ata dy sy,
Dua te kem prane,por eshte e pamundur,
Dashuria jone kurr ska humbur.

Qyteti: Skenderaj - Postuar me: April 1, 2010 4:37 pm
Email

Gentiana

Titulli: Zhgenjim

--------------------------------------------------------------------------------

Te dua i thashe diellit ne mengjes
nje re ma mbuloi
Te dua i thashe lules ne lendine
nje ere e marre ma rrezoi
Te dua i thashe gurit mjekerrthinjur
U ngrit kokes me qelloi
Te dua i thashe zogut mbi dege
hapi krahet fluturoi
Te dua i thashe lumit sydallgezuar
u tha s\'e di ku shkoi
Te dua i thashe dhelpres se qiellit
nje yll ziliqar s\'ma leshoi
Te dua i thashe vajzes
Iku shpatit te endrres s\'me degjoi
E thashe me vehte \"C\'zhgenjim\"
mbeta veq me lotin tim

Qyteti: Skenderaj - Postuar me: April 1, 2010 4:36 pm
Email

Gentiana

Une mendoja se me Ty eshte me mire,
por jo, jeta me ty ishte me veshtire,
se kete qe e them eshte e verteta,
se me Ty mu ka shkatru jeta.

Ne fillim ishim me te lumtur ne kete Bote,
mendoja se Dashuria jone nuk shymet dote,
por erdhi koha qe te mbes vete dhe e lire,
se ti tjeter dashurove e mua me the Lamtumire.


Tash po ri dhe mendoja se cka kam gabu une,
por i vetmi gabim eshte qe te kam thene: \"Te Dua shume\", e me ne fund i them vetes se fare nuk kam gabuar, por ti je qe me ke genjyer e tjeter ke Dashuruar.

Qyteti: Skenderaj - Postuar me: April 1, 2010 4:23 pm
Email

Gentiana

Nese si sheh yjet mos tevjen merzi sepse un jam ylli yt qe ndriqoj per ty.

Qyteti: Skenderaj - Postuar me: April 1, 2010 4:08 pm
Email

Gentiana

akullorja e ftoht buzet mi ka ngrir vetem buzet tua i dashur munden me mi shkri.

Qyteti: malishev - Postuar me: March 30, 2010 10:13 pm
Email

doni

te gjith ne deshiroim te qe te duam nje person por qka ish rend te perjetosh kur nje person po te dashuroike vetem per pasuri por pasurija ne jet pre mua sdo te thot asgje kur se dua nje person me zemer me rendesi esht qdo her qe ne jet te jet everteta me nje person qe duash vertet

Qyteti: lausanne - Postuar me: March 29, 2010 1:27 pm

e penduar

Isha shum e re por e dashuruar ne ty....ti ishe dashuria e paR e jetes time.....por te gjitha kan marr fund nuk dii qfar gabimii kam ber qe kam vujatur kaq shum.....kerkushh nukk besonn qfarr te kajtmee komm ber kur iom nda pi tijj....pse nuk munnd tte jemii bashkk...te gjitha i kam refuzuar per ty ehh ti me ke trathtuar ne qdoo minut....Te gjitha i kam ditur por skam mundur te largohem pi teje....tii ishe jeta ime ne qdo sekond kam menduar ne ty te doja sii asnja tjeter.Her me thoje nuk te dua her me thoje sun jetoj pa ty....ti thjeshht je nje idiottt....shpresojj qe kurr sdoo te jesh i lumtur qfar me ke ber 2 vjet ke kalu me muu e je ndar...por siq thojn zoti vanon por nuk harron....zemer keit kthehen ne ket jett tash ti po mu lutesh mu me tu kthy po keit kan marr fund...Kom menuu qe smuj me te harru por erdhh dashnia jetes teme tashh ma ka ndryshu jeten...me ka ber te harroj nje idiot qe me ka lenduu aq shum...tani tjetrin e duu e me do nuk esht sii ti qe kurr sme ke desht idiott te urrejjj te urrejjjjjjjjjj.........

Qyteti: Prishtina - Postuar me: March 19, 2010 11:32 pm
Email

XX||.1<33.

Harro Qdo Gjee Qe Kishimm Ne Dyy Harro Se EGZISTONE dashuri .Me Tjerin Wazhdooj Dhee Paa Tyy Jettoj :P:P

Qyteti: gjakova - Postuar me: March 19, 2010 9:43 pm
Email

i huaj

Nese perbledhim me nje fjal dashuria nuk eksziston nese mendon qe e don esht gabim shum shpejt mund ta harrosh bej perpjekje dhe ta kuptosh se aj njeri vetem te esht ngulitur ne kok po me koh do ta harrosh sia vlen te vuash johh mendoo mir ...

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 28 nga 92   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]