SMS DASHURIE LOVE SMS

Sms dashurie Akullore.Com

Posto nje fraze

Qyteti: prishtina - Postuar me: December 23, 2009 5:07 am
Email

buki

Sa mir qe shkove qafen e thefsh syt mos ti pafsha e kurr mos u kthefsh.

Qyteti: Durres - Postuar me: December 23, 2009 3:18 am
Email

Marseli

Lere lotin te me pikoj qet,
mos me kerko ne ender
se smundesh me me gjet.
Mos kerko falje se nuk te fal,
se cdo gje ka mbaruar.
Tash jeto i lumtur me ate qe
je fejuar..
Nese me do,ma thuaj te verteten
kur ta fali zemren,ta fali edhe jeten.
Nese ke zemer ndaje bashke me mua
nese ke fjale me thuaj ''TE DUA''
Do te me kerkosh nje dit
un do te kem vdekur,
do te vish te vari
un do te jem tretur..
Do te kerkosh falje
po do te them IK,
se ti e vrave zemren
qe te deshti marezisht..
C'eshte jeta ime
tani me se dij
c'do gje ma more
e me le ne vetmi.
Eci me heshtjen
ball per ball
ceshtje e pavdekshme
ja un nje e vdekur
e gjalle...
Nese dashuria te duket plumb
ruaje nje per vete se te duhet per ne fund.
Nese je penduar mos mallko fatin
se zoti eshte i madh e ta fal mekatin.
Do te vij dita
kur do te me kerkosh.
Do te vij casti
kur do te lotojsh.
Do te pendohesh
per cdo gabim.
Por do te jet von
o shpirti im..
Se te dua me shtin e kaluara
te dua me thot zemra
te me duash nuk te detyroj
por me duaj aq sa e meritoj..
Ma shuajte driten
ma helmove jeten,
mi rezove endrat
mi humbe shpresat.
Me dogje si cigare
me hodhe si gur.
Ndoshta keto i bere
ngase nuk me ke
dashur kurrr..
Me mesove te te dua
me mesove te dashuroj
por kur nuk me mesove
mungesen tende si ta perballoj..
***Vuaj per ty se shum me mungon.
Vuaj me shum se kur me provokon
cmendem nga xhelozia kur dikush
te shikon..
Un te dua ty por ti sme shikon***
Ender jete drit e syve te mi
beso te verteten se te dua.
Se te dua vetem ti
me ka humbur shpresa
nuk dij si te ja bej
kot me duket jeta
pa ty kur jetoj..
..Trokita ne zemren tende
nuk mu pergjigj njeri
ate e kishte pushtuar
tjeter dashuri.
Hape te lutem
jam mikja e vjeter
nje ze me tha;
ishe por sot kam tjeter....
Nese nuk me do me thuaj te largohem
un do te kuptoj dhe kur nuk do te afrohem..
Do te kerkoj falje per kohen qe ta mora
do te kerkoj falje qe te dashurova***
Ne vendin tim te jesh
duhet zemer te kesh
un zjarin e kam prek
por nuk me ka djeg.
Ne zemren tende per mua
a ka vend.
Ndoshta duhet te pres rend.
Jeta eshte dallg qe hidhet ne breg.
Jeta eshte si loder qe gjithkush e prek.
Jeta eshte ender nje shpres e larget.
Jeta eshte dashuri nje bot e zbrazet.
A te flet dikush ma embel se une?
A te fal dikush lumturi me shume?
A te mungon sonte perqafimi im?
A mundet dikush te ze vendin tim
dy zemra qajn- nje mall e kann,
dy sy lotojn- ni gje shiqojn,
dy duar ledhatojn-nje shpirt sherojn,
dy goja flasin- nje bot e plasin
Do te fal per vuajtjet qe mi dhurove
Do te fal per lotet qe mi krijove
Pore kure sdo ta fal nese zemra jote akoma me dashuron
Ateher kure plotsisht une smund te te harroj
Qme duhen syt
kur nuk shihemi?
Qme duhen kembet
kur nuk takohemi?
Qme duhen krahet
kur nuk perqafohemi?
Qme duhet zemra kur
nuk dashurohemi ???

Qyteti: shkup - Postuar me: December 22, 2009 11:11 am
Email

mia

Diqka vdiste per te lindur nje tjeter se jeta ska fillim e as vdekja mbarim, per te lindur njera duhet te vdes tjetra, e kaluara e tashmja kohe qe ecin por s'takohen askund..

Qyteti: Slovenija - Postuar me: December 21, 2009 4:19 am

hamide

Qyteti: shkup - Postuar me: December 20, 2009 6:56 am
Email

drita

Saveshtire ta lutesh dikend qe ska meshire ta dush dikend qe nuk njeh dashurine,te durosh kur nuk mundesh te behesh i verber kur te gjitha i sheh, te behesh i marre edhepse nuk je, te qeshesh me ze kur shpirti te loton ta dush ate qe aspak ste don,te luftosh atehere kur je dorzuar dhe ne fund ta maresh CMIMIN E PAMERITUAR..

Qyteti: shkup - Postuar me: December 20, 2009 6:53 am

besa

Te pres aty ku humben gjurmet tona aty ku dikur bota ishte e jona,te pres aty ku premtimet u harruan aty ku une dhe ti u dashuruam, te pres aty ku zogjt ishin deshmitar aty ku perjetova puthjen e pare, atje ku dhembjen e kam kaluar me dashuri te pres aty ku dielli lind e perendon perseri.

Qyteti: shkup - Postuar me: December 20, 2009 6:34 am
Email

drita

Ndoshta ndonje dit do te takohemi ne udhekryq dhe njeri tjetrit do ti themi ME FAL, do te kene kaluar vite qysh atehere kur duheshim si te marre, pastaj do te ecim ne rruget tona qe na qojne ne pafundsi do te ecim duke menduar KU E KAM PARE VALLE KETE NJERI?

Qyteti: shkup - Postuar me: December 19, 2009 7:11 pm
Email

drita

Dikur ishim shoke dhe kishim dhembje te njejte reagoi simpatia jote dhe ndryshoi krejt, mos me thuaj shoqe se shume me lendon nuk mund ta kesh SHOK ATE QE E DON..

Qyteti: shkup - Postuar me: December 19, 2009 7:08 pm
Email

drita

Kur une kinda lepurusha qiellin me yje e mbusha kur u formova token e zbukurova e kur u rrita SHKUPIN E ZDRITA..

Qyteti: shkup - Postuar me: December 19, 2009 7:06 pm
Email

drita

Love is to think about someone
else more times in a day than you think about yourself..

Top 10:     1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110

Faqe 32 nga 92   «Tjeter   Tjeter »   

[ Login Staf ]